Kline le 4 stotinke od stopničk

-
0 28
VAL D ISERE, FRANCE,30.NOV.16 - ALPINE SKIING - FIS World Cup, downhill training, men. Image shows Bostjan Kline (SLO). Keywords: Stoeckli. Photo: GEPA pictures/ Mathias Mandl

Sezona svetovnega pokala v hitrih disciplinah se je začela. Francoski Val d’Isere je gostil superveleslalomsko preizkušnjo na kateri je naše barve branila četverica smučarjev. Prvi slovenski nastop smo videli pri startni številki 4, ki jo je nosil Boštjan Kline. Svojo nalogo je opravil mojstrsko in ob prihodu v cilj prevzel vodstvo s sekundo naskoka in že je kazalo na vrhunsko uvrstitev. Klinetu je za stopničke zmanjkalo le 4 stotinke.

Zmagal je Norvežan Kjetil Jansrud, drugo mesto pa je osvojil njegov rojak Aksel Lund Svindal, ki se je po težki poškodbi januarja vrnil na bele strmine.  Tretji je bil Italijan Paris in četrti Švicar Janka.