-
0 673

Po Dolenjski in Beli krajini je bilo vse v znamenju kolesarstva. Kolesarski klub Adria Mobil je gosti drugo mednarodno kolesarska dirko Grand Prix Adria Mobil. Zmagal je Italijan Filippo Fortin (Ita, GM Europa Ovini), pred rojakom Albertom Cecchinom (Ita, Team Roth). Tretji je bil Eugenio Bani (Amore&Vita – Selle SMP). Najboljši Slovenec je bil David Per (Slo, Adria Mobil Cycling).

Ob zaključku 178 kilometrov dolge dirke za Veliko nagrado Adrie Mobil, ki se je odločala v ciljnem sprintu na novomeškem Glavnem trgu, je največ moči in zbranosti pokazal član italijanske ekipe GM Europa Ovini Filippo Fortin, ki je z odličnim sprintom premagal vso konkurenco.

Ekipa Adria Mobil sicer ni ubranila zmago iz lanske Velike nagrade Adrie Mobil, odlično, čeprav nehvaležno četrto mesto, pa je zasedel David Per. Skupno se je na startu letošnje druge dirke za Veliko nagrado Adrie Mobil sicer zbralo 23 ekip ter 149 kolesarjev iz 23 različnih držav, ki so se izpred podjetja Adria Mobil točno ob 12.30 uri podali na razgibano in tehnično zahtevno traso letošnje dirke.

Čeprav so napovedi pred začetkom obetale taktično dirko in iskanje čim boljšega izhodišča za ciljni sprint
glavnine, smo že kmalu po startu dočakali prvi pobeg peterice kolesarjev, ki so pred glavnino ustvarili že
razliko več kot dve minuti, a je po pričakovanjih niso uspeli ohraniti do cilja. Peterica kolesarjev, med
katerimi je odlično tekmoval tudi mladi kolesar Adrie Mobil Domen Novak, je bila ujeta na tehnično
zahtevnem vzponu na 451 metrov visoki Dolž in dirka je ostala neodločena do zaključnih treh krogov po
Novem mestu. V zadnjih petnajstih kilometrih se je glavnina razbila na več manjših skupin, najboljši
položaj v zaključnem krogu pa si je izboril Filippo Fortin in po silovitem sprintu z dvignjenimi rokami kot
prvi pripeljal v cilj dirke. Drugo mesto je osvojil prav tako Italijan Alberto Cecchin, sicer član švicarske
ekipe Team Roth, zmagoslavje Italijanov pa je zaokrožil Eugenio Bani (Amore&Vita), ki si je priboril tretje
mesto.

Velika nagrada Adrie Mobil je k ogledu ponovno privabile številne gledalce in s številnimi spremljevalnimi
aktivnostmi popestrila dirko in dogajanje na Glavnem trgu v Novem mestu. Med zmagovalci letošnje dirke
so tako tudi številni mladi kolesarji, ki so svoje kolesarsko znanje pokazali na Glavnem trgu, kjer so
organizatorji VN Adrie Mobil poskrbeli za pester spremljevalni program. T 2. Velika nagrada Adrie Mobil pa
je dobila tudi prvega zmagovalca v vleki Adriine 1800 kilogramov težke počitniške prikolice serije Alpina,
pa prvega zmagovalca na sobnem trenažerju izmed več kot 40 kandidatov, ki so vrteli pedala na vso moč.
Prav vsi udeleženci pa so bili tudi zmagovalci zabavne igre poimenovanje Iskanje skritega zaklada, in
vrste drugih tekmovanj. Na povabilo kluba se je v organizacijo dolenjskega kolesarskega festivala vključila
tudi Novomeška kolesarska mreža, ki je poskrbela za izbor najbolj mestnega kolesa, s katerim želijo
spodbuditi čim večjo uporabo koles v mestnem prometu.

Bogdan Fink, direktor Velike nagrade Adrie Mobil: »Dirka je minila v zelo lepem vremenu, kar je zagotovo
pripomoglo, da je prireditev uspela. Trasa je bila kar težavna in je potrdila svojo zahtevnost. Za
zmagovalne stopničke Adriinih kolesarjev nam je sicer zelo malo zmanjkalo, toda z nastopom smo
zadovoljni, saj smo tehnično izpolnili vse kar so se pred dirko tudi dogovorili. Na dirko ni imel nobenih
pripomb niti tehnični delegat, kar pomeni, da smo z izvedbo 2. Velike nagrade Adrie Mobil dejansko vsi
lahko zadovoljni. Seveda, ob tem gre zahvala vsem, ki so v tej organizaciji sodelovali in še posebej
sponzorjem na čelu z družbo Adria Mobil, brez katere te spomladanske slovenske klasike, kot ji pravimo v