Kombinatorec Jelenko desti

-
0 15

Nordijski kombinatorci so se preselili v avstrijski Seefeld, kjer jih čakajo tri tekme svetovnega pokala. Prva je bila na vrsti že danes. Na skakalnici se je odlično odrezal Marjan Jelenko, ki je bil med daljšimi. S skokom 101,0 m je namreč ob vetru v hrbet zasedel šesto mesto, za vodilnim Japoncem Akito Watabejem (107,0 m) pa je zaostajala za 46 sekund. Na splošno so bile razlike med tekmovalci zelo majhne. Tako je na primer 29. po ″prvem polčasu″ Francoz Laurent Muhlethaler za Marjanom zaostajal pol minute, kar je dalo slutiti, da se lahko na 5 km tekaški preizkušnji zgodi še marsikaj. Drugi slovenski predstavnik Gašper Berlot (92,0 m; +2:20) je po skokih držal 48. mesto.

Jelenko je večji del tekaškega dela tekel na začelju večje skupine, ki se je borila za tretje mesto. Šele v samem zaključku je za las izgubil stik s skupino, a je še vedno vknjižil odlično deseto mesto (+1:00,2). Za Zrečana je to izenačitev tretjega najboljšega rezultata v karieri. Berlot je na tekaškem delu nekoliko napredoval in zasedel 44. mesto.