Košarkarji Krke brez finala

-
0 217

V Ljubljani sta se na drugi polfinalni tekmi državnega prvenstva pomerila domača Olimpija in novomeška Krka. Novomeščani, ki so v prvem polčasu zaostajali preveč, so imeli v nadaljevanju priložnost za zmago, a se jim zadnjih dobrih 10 sekund ni izšlo, da bi si zagotovili še tretjo tekmo in izgubili z 82:81 in tako ostali brez finala. Kaj pa sodniki? Vsaj eno tekmo so dobili. Z ljubljanskih plus 18 nikakor niso dovolili presenečenja oz. morebitne zmage dolenjskega kluba.

Po tretji četrtini je izid 63:55. Prvi polčas so prepričljivo dobili košarkarji Uniona Olimpije s 46:32. Prva četrtina se je končala s 25:14 za Ljubljančane.

Košarkarji Uniona Olimpije so prvo tekmo, minulo soboto v Novem mestu, dobili po podaljšku s 85:81.