LP: Liverpool – Maribor 3:0, Tottenham – Real M. 3:1

-
0 83

Nogometaši Maribora so se v Ligi prvakov na stadionu Anfield pomerili z Liverpoolom in izgubili s 3:0.

Po prvem polčasu je bil izid 0:0. Že v četrti minuti nadaljevanja pa je za Liverpool zadel Salah (1:0). Le tri minute kasneje (52. min.) je Rajčević storil prekršek, dobil rumeni karton, sodnik pa je pokazal na 11-metrovko. Izvajal je Milner, Handanović pa je bil uspešen. V 64. minuti pa je bil po podaji Milnerja uspešen Can, ki je povedel Liverpool na 2:0. V 90. minuti pa je vodstvo Liverpoola na končnih 3:0 povišal Sturridge.

Liverpool je imel več pobude, vendar je bila mariborska uspešna. Tudi tokrat smo lahko videli, da so nogometaši angleškega kluba hitrejši kot Mariborčani. Kljub vsemu se je tekma po prvih 45. minutah končala brez zadetkov. Torej precej bolje kot na tekmi v Ljudskem vrtu.

Slednji so Vijoličaste v Ljudskem vrtu odpravili kar 7:0. V Liverpoolu pa je trener Jürgen Klopp dejal, da bo zadovoljen že z izidom 1:0. Tekmo bo na stadionu spremljalo kar 2.500 mariborskih navijačev.