LP: Real Madrid slavi tretjič zapored

-
0 35

Madridski Real je še tretjič zapored in skupno trinajstič osvojil elitno Ligo prvakov. V velikem finalu so španski nogometaši s 3:1 premagali Liverpool in znova stopili na evropski nogometni prestol. Junak srečanja je bil z dvema goloma Gareth Bale. Mohamed Salah v solzah zapustil zelenico že v prvem polčasu.

Veliki osmoljenec tekme je vratar Liverpoola Loris Karius, ki je Realu “podaril” dva gola. 24-letni Nemec je v 51. minuti neprevidno vrgel žogo v napad, tako da jo je prestregel Karim Benzema in jo preusmeril v mrežo za 1:0. Odgovor Liverpoola je sledil že štiri minute pozneje, ko je po akciji iz kota zadel Sadio Mane.

V 64. minuti je Gareth Bale, ki je vstopil le tri minute pred tem, poskrbel za potezo tekme, saj je s strelom čez glavo zadel za 2:1. Liverpool je nato jalovo poskušal izenačiti. Vseh njegovih upov je bilo konec v 83. minuti, ko je Karius žogo po strelu Bala s približno 25 metrov izbil oziroma spustil v lastno mrežo. Slavje kraljevega kluba na olimpijskem stadionu v Kijevu, kjer se je zbralo 61.500 gledalcev, se je lahko začelo.

Poleg napak Kariusa je delo Realu olajšala tudi poškodba najboljšega strelca Liverpoola Mohameda Salaha, ki je moral z zelenice že v 30. minuti, potem ko mu je Sergio Ramos z “judoprijemom” ob skupnem padcu na zelenico poškodoval ramo … Še končna statistika: posest žoge 62:38, streli 11:5, v okvir vrat 5:2.