Nadia do zmage, Maruša 19., Ilka 20.

-
0 17

La Thuile je gostil še drugo smukaško preizkušnjo svetovnega pokala za ženske. Zmagala je domačinka Nadia Fanchini, ki je za 14 stotink sekunde ugnala najboljšo smučarko v tej disciplini Američanko Lindsey Vonn. Američanka pa je tako osvojila že osmi mali globus v smukaškem seštevku.

Za dodatno veselje v italijanski ekipi je poskrbela Daniela Merighetti, ki je z 0.72 sekunde zaostanka za rojakinja osvojila tretje mesto.

Najboljšo slovensko uvrstitev je dosegla Maruša Ferk, ki je precej popravila včerajšnjo uvrstitev. Ob boljših pogojih je prikazala zelo dobro vožnjo in z zaostankom 2.64 sekunde zasedla 19. mesto, s čimer je bila tik pred Ilko Štuhec, ki se je na progi zadržala pet stotink sekunde dlje. Vanja Brodnik, ki je včeraj osvojila svoje druge smukaške točke je bila tokrat 41.

(foto: GEPA)