Zmaga Vlhovi, Ana 9., Maruša 17.

-
0 63

Levi na Finskem gosti prvi ženski slalom v letošnji sezoni svetovnega pokala alpskih smučark. Prvo progo je najhitreje presmučala Mikaela Shiffrin, a v drugo je bila najitrejša Slovakinja Vlhova, ki je premagala Američanko. Ana Bucik je tekmo končala na 9. in Maruša Ferk na 17. mestu.

Izjemna Američanka ima 21 stotink prednosti pred Slovankinjo Petro Vlhovo, manj kot sekundo pa je zaostala le še Švedinja Frida Hansdotter (+0,73).

Slalomska prvokategornica (imela je številko 13) Ana Bucik je smučala dobro, na strmini sicer ni bila brezhibna, a veliko ni izgubljala. Za Shiffrinovo na devetem mestu zaostaja 1,80 sekunde. Njena najboljša uvrstitev v svetovnem pokalu je sedmo mesto, kar je seveda dosegljivo.

Visoko se je prebila Maruša Ferk. Kljub nekaj napakam na strmini je Ferkova dvanajsta. (MMC)