Primož Roglič v peklu Alp odličen, Nibali odstopil

-
4 428

Kolesarji na letošnjem Tour de France-u so v 12. in kraljevi etapi odpeljali peklenskih 21 serpentin na Alpe d’Huez. Spet je odlično nastopil slovenski šampion Primož Roglič, ki je osvojil šesto mesto in za zmagovalcem Thomasom zaostal le 13 sekund. V cilj je pripeljal skupaj z Nibalijem. Primož v skupnem seštevku še naprej ostaja na odličnem 5. mestu (zaostanek 2 min in 46 sek).

Zgodil se je tudi padec, v katerem je bil udeležen Italijan Nibali, ki je takrat očitno hotel narediti pobeg. Primož Roglič pa v padcu ni bil udeležen. Iz ekipe Bahrain Merida so sporočili, da si je Nibali pri padcu poškodoval vretence in končal z letošnjo pentljo.

3,5 km pred ciljem je do takrat vodilnega v etapi Kruijswijka ujel Froome, ki pa ni uspel pobegniti. V zadnjih 2,5 km so bili povsem izenačeni štirje kolesarji, na kar je potegnil Bardet, ki pa prav tako ni uspel narediti večje prednosti. V izredno težki etapi pa je v šprintu petih slavil Thomas.