Prvo etapo 100. Gira presenetljivo Avstrijcu

-
0 15

Začela se je že stota izvedba kolesarske dirke po Italiji oz. Gira. Za presenečenje na prvi etapi pa je poskrbel Avstrijski kolesar Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe) si bo svojo prvo Dirko po Italiji zapomnil za vedno, saj je dobil uvodno etapo, ki se je začela v Algheru in se po 206 prevoženih kilometrih končala v Olbiu. Drugi je bil Avstralec Caleb Ewan (Orica-Scott), tretji pa Nemec Andre Greipel (Lotto Soudal).

Slovenska šesterica na italijanski pentlji ni bila v ospredju. V času zmagovalca so v cilj prišli Jan Polanc (UAE Team Emirates) na 35. mestu, Luka Pibernik (Bahrain Merida) na 45. in Kristijan Koren (Cannondale-Dripac) na 47. Z 18 sekundami zaostanka je bil Matej Mohorič (UAE Team Emirates) 117., Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice) je bil 181. (+1:09), Luka Mezgec (ORICA-Scott) pa 186. (+2:49)

(foto: Yuzuru SUNADA)