Q SP: Slovenija s točko, Hart rešil Angleže

-
0 105

Po sobotni zmagi slovenske reprezentance proti Slovaški je bila nasprotnik slovenske nogometne reprezentance v tretjem krogu kvalifikacijj za SP Anglija. Tekma se je končala z 0:0 in več lepšimi priložnostimi za zmago Slovencev. Na tekmi si je Cesar poškodoval mišico in Jokić zlomil prst na nogi. Odlična igra naših, ki obeta.

V prvem polčasu je imela Slovenija v 10. minuti dve veliki priložnosti, ki pa se nista končali z zadetkom. Najprej se je Bezjak znašel pred angleškim vratarjem, ki je strel uspel obraniti. Čez nekaj sekund pa je odlično streljal Kurtič, ki pa je zadel okvir vrat. Takoj v nadaljevanju drugega polčasa pa takoj še ena priložnost Kurtića v 47. minuti. S strelom iz kota je bila žoga že v mreži, vendar zadetka sodniki niso priznali. V nadaljevanju je imel Iličić še dve priložnosti, ki pa ju je vratar Hart obranil. Gre za prvi izenačen izid Slovenije in Anglije.

Slovaška je premagala Škotsko s 3:0.