Slovenci v Litvi le z neodločenim izidom

-
0 22

V Litvi v Vilni se je začela prva kvalifikacijska tekma za svetovno prvenstvo v nogometu 2018, ki pa ga je Slovenija v prvem polčasu proti Litvi začela porazno, saj so Litovci povedli v 32. minuti z golom Černycha in potem dve minuti kasneje z golom Slivke izid zvišali na 2:0. To je bil tudi izid prvega polčasa.

V drugem polčasu pa le prebujanje Slovencev za zadevanje golov. v 77. minuti je bil uspešen Krhin, potem pa še v 93. minuti Cesar, ki je izid izenačil na 2:2.

Litva namreč na lestvici Fife zaseda 125. mesto. Nikoli se ji še ni uspelo prebiti na veliko tekmovanje, na zadnjih 13 uradnih tekmah pa je zmagala samo dvakrat. Zadnjič je bilo to 29. maja letos, ko je na baltskem pokalu premagala Estonijo z 2:0.