RIO: Slovenska rokometna lekcija Švedom

-
0 639

Rokometaši Slovenije so na olimpijskih igrah v Braziliji zabeležili še tretjo zmago in se uvrstili v četrtfinale.

V tretji tekmi so premagali Švedsko, s katero do sedaj niso imeli ugodnega izida. Švedi so začeli bolje in celo povedli s 4 zadetki. Vendar so se naši rokometaši le prebudili in prvi polčas končali s 14:13.

Drugi polčas pa so Slovenci začeli še bolje, in to z igralcem manj. Svoje izredno znanje je prikazal kapetan Uroš Zorman, Premoč oziroma prednost je samo naraščala. Slovenski rokometaši pa so še enkrat več dokazali, da je rokomet kolektivna igra, kjer šteje vsak igralec na igrišču. Z odlično obrambo so bili Švedi povsem nemočni. Slovenci so Švede prepričljivo premagali, nadigrali in slavili z 29:24.