Schladminsko ‘južne voće’ Skandinavcu

-
0 57

Alpski smučarji so pomerili na nočnem slalomu v Schladmingu. Še šestič je zmagal najboljši slalomist sezone, Norvežan, Henrik Kristoffersen, ki je bil  najboljši v avstrijski ‘nočni slalomski meki.’ Drugi je bil Avstrijec Hirscher in tretji slovenski Rus Horošilov. Matic Skube je osvojil 19. mesto. Vodilni po prvi vožni, Felix Neureuther je v finalni vožnji naredil napako in odstopil.

Temperatura je okoli 5 stopinj v plusu. Po prvi vožnji vodi Nemec Felix Neureuther, ki je dobro izkoristil štartno številko ena. V odjugi se dobro izkoristil Italijan Stefano Gross (+0,53), ki je na drugem mestu. Najboljši slalomist te sezone Norvežan Henrik Kristoffersen je na tretjem mestu zaostal debelo sekundo (+1,10).  Še precej slabše se je z južno sceno znašel domači favorit Marcel Hirscher, ki je na 22. mestu in zaostaja dobrih dveh sekund in pol (+2,59). V finalno vožnjo se je uvrstil Matic Skube, ki je na 26. mestu.