Skakalci za olimpijska odličja – vetrovna loterija

-
0 127

Dan po otvoritvi olimpijskih iger v Pjongčangu je bila na sporedu prva tekma, zanimiva tudi za slovensko javnost. Smučarji skakalci so se pomerili na srednji skakalnici, ki pa jo je krojil veter. Peter Prevc, ki je v vetrovni loteriji po prvi seriji šele na 24. mestu, je v drugo skočil odlično in osvojil končno 12. mesto. Olimpijsko zlato je osvojil Nemec Wellinger, srebro Norvežan Forfang in bron njegov rojak Johansson.

33. T. ZAJC SLO 94,0 98,6

Še najbolje od slovenskih orlov je v prvi seriji skočil Tilen Bartol, ki je bil po prvi seriji 12. V vodstvu je bil Poljak Hula, pred rojakom Stochom in Norvežanom Forfangom.

Peter Prevc je moral zaradi močnega vetra kar štirikrat zapustiti zaletišče. Potem pa je skočil premalo za boj za odličja. Bolje je vremenske pogoje izkoristil Tilen Bartol. Tudi Jerneju Damjanu se ni skok posrečil. Timi Zajc se ni uvrstil v finalno serijo.

Nastopili bodo tudi štirje slovenski orli: Peter Prevc, Jernej Damjan, Tilen Bartol in Timi Zajc.

Tekačice na smučeh so se pomerile v dvojnem zasledovanju na 15 km, olimpijska prvakinja pa je postala Švedinja Charlotte Kalla.

Prva odločitev letošnjih olimpijskih iger v Pjongčangu je končala, za prvi komplet medalj pa so se pomerile tekačice na smučeh v dvojnem zasledovanju na 15 km razdalji. V konkurenci je bila tudi naša debitantka na igrah, Manca Slabanja. Po uvodnih 7,5 km v klasičnem koraku pričakovano odločitve o najvišjih mestih ni bilo, kar velika skupina 9 tekmovalk pa je skupaj v ospredju vztrajala vse do zadnjega, daljšega vzpona na progi, dobre tri kilometre pred ciljem. Takrat je pobegnila Švedinja Charlotte Kalla, ki je nato sama tekla proti cilju in svoji tretji zlati olimpijski medalji nasproti. Srebro je z zaostankom 7,8 sekund osvojila veteranka Marit Björgen, bron pa Finka Krista Parmakoski, ki je v ciljnem sprintu premagala Švedinjo Ebbo Andersson.

Naša mlada predstavnica je po polovici proge zasedala 61. mesto z zaostankom 3:49 minut, po menjavi smuči in v drsalnem koraku pa se je končni zaostanek povečal na 7:12,9 minut, kar je bilo dovolj za 59. mesto.