Smola Gajserja, do naslova še teden dni

-
0 165

Kakšna smola! Dve dirki pred koncem bi lahko Gajser že slavil naslov, vendar nič ni šlo po željah. V prvi vožnji je osvojil 12. mesto, potem ko je že kmalu po štartu padel, vendar se iz ozadja vseeno uspešno prebijal naprej. Njegov najbližji zasledovalec v točkovanju svetovnega prvenstva Italijan Antonio Cairoli je dirko končal na četrtem mestu in v skupnem seštevku zaostanek za Gajserjem znižal na 90 točk.

V drugi vožnji je Gajser ujel pravi ritem, toda 13 minut pred koncem, ko je bil na tretjem mestu, je padel, motor je šel v zaščitno ograjo, sklopka je bil uničena in Gajser je končal dirko.