SP NOGOMET: ‘Vatreni’ pogasili rusko evforijo

-
10 200

Na svetovnem nogometnem prvenstvu v Rusiji so znani vsi štirje polfinalisti. To je uspelo reprezentancam Francije, Belgije, Anglije in kot zadnji Hrvaški, ki je po streljanju 11-metrovk premagala Rusijo, ki je že uvrstitvijo v četrtfinale poskrbela za veliko presenečenje, saj so bili med vsemi 32 reprezentancami na prvenstvu najslabše uvrščena reprezentanca.

V torek ob 20. uri bo polfinalni obračun med Francijo in Belgijo, v torek pa še tekma med Anglijo in Hrvaško.

Danes sta bili na sporedu še dve tekmi četrtfinala. Nogometaši Anglije so se kot tretja reprezentanca uvrstili v polfinale svetovnega prvenstva v Rusiji. V Samari so z 2:0 premagali Švedsko.

Ob 20. uri se je začela še druga četrtfinalna tekma. Po 90. minutah je bil izid med Hrvaško in Rusijo 1:1. Pravkar igrajo podaljšek, kjer pa je bil Vida v 101. minuti uspešen za vodstvo Hrvatov z 2:1. V 115. minuti je za Rusijo izenačil Fernandes. Tudi po podaljšku je izid ostal izenačen. Sledilo je izvajanje 11-metrovk, kjer pa so bili za gol uspešnejši hrvaški nogometaši (6:5).

(foto: FIFA)