SP: Poraz s Španci, v 1/8 finala z Rusi

-
0 97

Končuje se predtekmovanje na svetovnem prvenstvu v rokometu. V francoskem Metzu v skupini B sta se za prvo mesto pomerili Slovenija in Španija, ki pa ga je suvereno dobila Španija, ki je slavila kar s 36:26. Slovenija se bo v osmini finala v soboto pomerila z Rusijo.

Uvodnih pet minut tekme je pripadlo slovenskim rokometašem, začeli so odlično, a kasneje pa so se zbudili Španci, ki so izid izenačili, prevzeli pobudo in povedli. Slovenci so imeli veliko težav pri zaključkih napadov, medtem ko so Španci svoje napade uspešno izpeljali. Polčas se je končal z veliko prednostjo Špancev, z 18:10.

Naši rokometaši so s Španci nazadnje igrali v kvalifikacijah za olimpijske igre in jih premagali s 24: 21. Slovenija je na prvenstvu doslej premagala Angolo, Islandijo in Makedonijo, medtem ko je s Tunizijo igrala neodločeno. Tekma se je začela ob 20.45 uri.