SP ROKOMET: Slovenke v 1/8 finala s Švedinjami

-
0 87

Slovenske rokometašice so se v zadnji tekmi skupinskega dela Svetovnega prvenstva v Nemčiji pomerile s Špankami. Prvi polčas so dobile Slovenke s 14:13. V drugem polčasu pa so Španke začele silovito, izenačile in kmalu ušle na štiri gole razlike. Prednost so zadržale in jo še povišale do konca tekme in slavile s 33:26. Slovenke so se navzlic porazu uvrstile med najboljših 16 reprezentanc in bodo v nedeljskem 1/8 finala igrale z neugodnimi Švedinjami.

Naša dekleta so tudi tokrat dokazala, da so odlična reprezentanca in da se lahko kosajo z vsemi najmočnejšimi reprezentancami na svetu. Če so Španke imele v prvih 15. minutah manjšo prednost, pa so v drugi polovici polčasa Slovenke pokazale svojo znanje, razigranost in povedle. Spet je v vratih odlično delo opravila Amra Pandžić. Slovenske so vse do zadnje minute prvega polčasa imele prednost treh zadetkov, a so se Španke približale le na gol zaostanka. Polčas so dobila naša dekleta s 14:13.