Športniki leta v Nm: Breda, Darko in njegov klub

-
0 320

Nekdanja novomeška Agencija za šport oz. sedanji Zavod za šport, kulturo in turizem Nm je pripravil razglasitev najboljših športnikov v Mestni občini Novo mesto za leto 2016. Razglasili so športnico, športnika in športni kolektiv leta. Laskava priznanja za športno leto so prejeli: Breda Škedelj (Atletski klub Krka), Darko Jorgić (NTK Krka) in njegov Namiznoteniški klub Krka.

BREDA ŠKEDELJ (ATLETIKA) – ATLETSKI KLUB KRKA NOVO MESTO

–        18. mesto v krosu na balkanskem prvenstvu – Čuprija (SRB)

–        1. mesto v teku na 1500 m v dvorani na prvenstvu Slovenije

–        2. mesto v krosu na prvenstvu Slovenije

–        2. mesto v teku na 10 000 m na prvenstvu Slovenije – Postojna

–        3. mesto v teku na 3000 m na prvenstvu Slovenije – Celje

DARKO JORGIĆ (NAMIZNI TENIS)- NAMIZNOTENIŠKI KLUB KRKA

–        3. mesto na svetovnem mladinskem prvenstvu v mešanih dvojicah

–        3. mesto na evropskem mladinskem prvenstvu posamezno ter 3. mesto v mešanih dvojicah

–        1. mesto na evropski jakostni lestvici ter 6. mesto na svetovni jakostni lestvici

–        Zmagovalec treh turnirjev najvišjega mladinskega svetovnega ranga (World Junior Circuit 2016 (Katar, Italija, Slovenija (Otočec))

–        Državni prvak med mlajšimi člani posamezno in dvojice. Državni prvak med mladinci posamezno dvojice in mešane dvojice

Darko pa je v prvem tednu februarja letos osvojil tudi bron na Evropskem prvenstvu za člane do 21. let.

NAMIZNOTENIŠKI KLUB KRKA

–        1. mesto v državnem prvenstvu za člane

–        1. mesto v državnem prvenstvu za mladince, osvojili 6 naslovov posamičnih državnih prvakov med mlajšimi člani, mladinci in mlajšimi kadeti

–        Osvojili posamične zmage na treh mednarodnih mladinskih turnirjih najvišjega svetovnega ranga – World Junior Circuit 2016 – ter še ekipno prvo mesto (Katar) in drugo mesto (Italija)