Trije Slovenci do točk

-
0 40

Santa Caterina je gostila prvo moško alpsko kombinacijo v sezoni, šlo je za kombinacijo superveleslaloma in slaloma. Na startu je bilo 70 tekmovalcev, vendar na zahtevni progi kar 28 tekmovalcev ni nastopilo ali pa so odstopili. Po polovici preizkušnje je vodil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, na drugem mestu je bil Avstrijec Marcel Hirscher s startno številko 31, tretji je bil Francoz Alexis Pinturault. Slalomski del je najbolje odpeljal Pinturault, ki je na koncu za 34 stotink sekunde prehitel Hirscherja, tretji je bil Kilde.

Od Slovencev je bil najvišje uvrščen Klemen Kosi na 13. mestu (+3,41). Po superveleslalomu je bil deseti. Martin Čater je s 16. mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu. Med dobitniki točk je tudi Štefan Hadalin na 23. mestu.