V Söldnu uvod Federici

-
0 19

V Söldnu se je s tradicionalnim ledeniškim uvodom začela nova sezona alpskega smučanja. 50. sezono svetovnega pokala so z veleslalomom odprle smučarke. Prvo zmago v svetovnem pokalu si je prismučala Italijanka Federica Brignone, ki je že v prvi vožnji imela slabo sekundo prednosti pred drugouvrščeno Američanko Mikaelo Shiffrin. Tretje mesto je osvojila Tina Weirather. Do točk je prismučala tudi Katarina Lavtar, ki je tekmo končala na 27. mestu.

S prvo progo je najhitreje opravila Federica Brignone. Italijanka ima slabo sekundo prednosti pred Američanko Mikaelo Shiffrin. Na tretjem mestu je Tina Weirather, ki pa zaostaja že 1,42. Od Slovenk se je v drugo vožnjo, ki se bo začela ob 12.45 uri, uvrstila le Katarina Lavtar, ki je na 29. mestu.