KK Krka po polčasu povozila Olimpijo (82:71)

-
0 39

V košarkarskem prvenstvu, ligi NKBM, bodo ta konec tedna znani četrtfinalni pari. Novomeška Krka je gostovala v ljubljanskem Tivoliju pri Olimpiji in slavila z 82:71. Čeprav so Novomeščani ob polčasu izgubljali, so v drugo odigrali suvereno in v Ljubljani slavili z 82:71.

Prvi polčas je dobila Olimpija s 35:32. V nadaljevanju so se krkaši prebudili in po tretji četrtini vodili s 56:50. Prva četrtina se je končala z neodločenim izidom 16:16. Polčas se je končal s 35:32 za Olimpijo.

Tako Olimpija kot Krka imata možnosti, da v končnico kreneta v vlogi prvega nosilca, a seveda bo treba danes zmagati. Ker je v Stožicah nogometni derbi Olimpija – Maribor, je Olimpija svoj dom začasno spet našla v Tivoliju. Tekma se je začela ob 20. uri.

Popoldanski obračun lanskih finalist državnega prvenstva je zanesljivo dobil Tajfun, ki je Rogaško v gosteh premagal s 64:83.  Zlatorog, ki je tudi še v igri, da v četrtfinale krene kot številka ena, bo jutri gostil Helios Sunse.