-
0 94

Končala se je Prevčeva zima. Peter Prevc je sezono svetovnega pokala v smučarskih skokih okronal rekordno. Poleg največ osvojenih zmag v eni sezoni (15), je postavil še rekorde z največ osvojenimi točkami (2303) in največkrat osvojenimi stopničkami v eni sezoni (22).

Za Petrom je sanjska sezona: osvojil je veliki kristalni globus v skupnem seštevku svetovnega pokala, mali kristalni globus v poletih, prav tako je na Kulmu osvojil naslov svetovnega prvaka v poletih in postal zmagovalec novoletne turneje.

Ni kaj, tudi letošnja zima je bila več kot čudovita. Hvala, našim vrhunskim športnikom in vsem njihovim spremljevalcem. In zanimivo, Slovenci smo prav v zimskem času. prav zaradi naših športnikov, še toliko bolj ponosni, da smo Slovenci.