42 km Etijopijcu, Kenijki, Kobe 9., zmaga tudi Krevsa in Lukanove

-
0 777

Zmagovalec 24. ljubljanskega maratona je Etiopijec Kelkile Gezahegn Woldaregay, ki je dobrih 42 kilometrov pretekel v času 2:07:29. Nov rekord pa je postavila Kenijka Bornes Kepkirui Kitur (2:21:26). Odlično so nastopili tudi dolenjski tekači. Najboljši Slovenec na maratonu je bil Primož Kobe, ki je osvojil 9. mesto. Uspeh sta dopolnila še Krevs in Lukanova.

Na polmaratonu se je zmage veselil Mitja Krevs (1:09:08), drugo mesto je osvojil Timotej Bečan (1:09:51). V ženski konkurenci je bila najhitrejša Neja Kršinar (1:16:23), drugo mesto je osvojila Hrvatica Ana Štefulj (1:18:43).

Na 10 km je Jan Kokalj zmagal z rekordom proge (30:52) in slavil tretje leto zapored na tej razdalji. Med atletinjami je prav tako z rekordnim časom prvo mesto osvojila Klara Lukan (33:23), letošnja mladinska evropska prvakinja. Kokalj je izboljšal prejšnji rekord, ki ga je Mitja Krevs postavil leta 2011 (31:15), Lukanova pa je popravila prejšnji najboljši čas Sonje Roman (33:32) iz leta 2015. (MMC/Rtv Slo)