ABA liga: Krka klonila proti Primorski

-
0 93

Košarkarji Krke so v tekmi 5. kroga ABA lige doma izgubili z ekipo Koper Primorska z 71:89.

Liga ABA, 5. krog, 1.11.
Krka – Koper Primorska 71:89 (13:23, 15:22, 24:32, 19:12)
Krka: Cosey 15, Škedelj 4, Đapa 5, Fifolt 5, Balažić 2, Jošilo 20, Lapornik 9, Ramljak 8, Osolnik 3.

Krkaši so začeli v peterki Paolo Marinelli, Tim Osolnik, Marko Jošilo, Ivan Ramljak in Žiga Fifolt. Gostje so po dveh trojkah Harrisa in eni Hodžića sredi pete minute povedli z 12-5, pri 7:15 pa je na začetku 7. minute prvo minuto odmora vzel Krkin trener Simon Petrov. Po desetih minutah je bilo 13:23. Drugi polčas so Krkaši odprli s štirimi zaporednimi točkami in minuto odmora je zahteval tudi trener gostov Golemac. Po njej so gostje dosegli 14 zaporednih točk in pri 17:37 je Petrov zahteval še drugo minuto odmora, ki je le delno prekinila nalet gostov. Ti so ob polčasu vodili za 17 točk (28:45).

Drugi polčas so Krkaši odprli s petimi zaporednimi točkami, a so se gostje hitro predramili in ob koncu 26. minute ponovno vodili za 19 točk (60:41), po 30. minutah pa že za 25 (77:52). V zadnji četrtini so Krkaši le uspeli nekoliko znižati zaostanek.