četrtek, 28 marca, 2024
DomaŠportBogatajeva tretja, ostale med 15.

Bogatajeva tretja, ostale med 15.

Na tretji tekmi svetovnega pokala smučarskih skakalk je vseh šest Slovenk končalo med najboljšo petnajsterico, najboljša pa je bila Urša Bogataj na izvrstnem 3. mestu.

Najboljša je bila Urša Bogataj s 95.5 metri in 141,4 točkami na tretjem mestu, vodila je Nemka Katharina Althaus s 96 metri in 145,3 točkami pred Marito Kramer s 95 metri in 143,4 točkami. Peta je bila Nika Križnar s 95 metri in 129,6 točkami, Ema Klinec, ki je prvič na tekmi skakala v rumeni majici, je zasedala 7. mesto z 88 metri in 128,3 točkami, najboljšo deseterico je zaokrožila Jerneja Brecl s 95.5 metri in 125,0 točkami. Nika Prevc je pristala pri 91 metrih in je s 119,7 točkami zasedala 13. mesto, Špela Rogelj pa je s 87.5 metri in 113,4 točkami zasedala 20. mesto.

V finalni seriji je najprej zelo dober skok uspel Rogljevi, ki je skočila 85.5 metrov in z 220,5 točkami napredovala na končno 15. mesto. Tik pred njo je po slabem finalnem skoku, ki se je končal pri 80.5 metrih končala Breclova z 221,0 točkami. Sijajna je bila v finalu s 87 metri Prevčeva, 228,9 točk pa jo je popeljalo vse do 11. mesta in novega rezultata kariere. Žal ni bila preveč zadovoljna po finalni seriji Klinčeva, ki je pristala pri 87.5 metrih in je z 243,1 točkami končala na 9. mestu. Križnarjeva je zadržala 5. mesto z 92.5 metri in 252,6 točkami, nasploh se vrstni red med najboljšo peterico po prvi seriji tudi na koncu ni spremenil.

Zmagala je tako Katharina Althaus s 95.5 metri in 278,1 točkami pred Kramerjevo, ki je skočila enako daleč, zbrala pa je 273,2 točk, drugih zaporednih stopničk pa se veseli Bogatajeva z najboljšim skokom finala, dolgim 96.5 metrov, 272,3 točk pa je bilo dovolj za končno 3. mesto. (SloSki)

(foto: GEPA)