petek, 26 aprila, 2024
DomaŠportEma Klinec četrta, Nika Prevc peta

Ema Klinec četrta, Nika Prevc peta

Na drugi tekmi smučarskih skakalk v Hinzenbachu sta znova blesteli Ema Klinec in Nika Prevc, ki sta se uvrstili na 4. in 5. mesto, rezultat sezone je s 13. mestom postavila Maja Vtič, Katra Komar je bila 25., prve točke v karieri je s 27. mestom osvojila Ajda Košnjek.

Tekma v Hinzenbachu se je odlično začela za slovenski tabor, saj je Ajda Košnjek skočila 83 metrov in si je s 101,7 točkami zagotovila prve točke v karieri z 29. mestom po prvi seriji. Nika Vetrih je žal skočila slabše, 72 metrov, kar je bilo dovolj za 40. mesto danes. Maja Vtič je s 85.5 metri in 107,9 točkami zasedala 27. mesto, Katra Komar je s 85 metri in 108,7 točkami zasedala 26. mesto po prvem skoku. Nika Prevc je pristala pri 87 metrih in je s 117,7 točkami zasedala 12. mesto, še višje, na izvrstnem četrtem mestu pa je bila Ema Klinec z 88 metri in 125,0 točkami po prvi seriji. Skakalke so danes morale imeti srečo z vremenskimi razmerami, saj je na čase pihal močan vzgornik, včasih pa tudi veter v hrbet. Po prvi seriji je vodila Nemka Katharina Althaus z 88.5 metri in 127,4 točkami pred domačinko Chiaro Kreuzer, ki je skočila 89 metrov in zbrala 125,6 točk, tretja je bila Japonka Nozomi Maruyama z 91.5 metri in 125,5 točkami.

V finalni seriji je Košnjek skočila 81 metrov, skupno 195,1 točk pa jo je popeljalo na končno 27. mesto in prvih štirih točk svetovnega pokala v karieri. Sijajno je ugoden veter izkoristila Vtič, ki je s 87.5 metri in 214,6 točkami pridobila kar 14 mest v finalu in je končala na 13. mestu, najvišje v tej sezoni. Žal se napad ni izšel Komar, ki je s 78 metri in 197,5 točkami padla na 25. mesto. Še en odličen skok naših pa smo nato videli s strani Prevc. Pristala je pri 89.5 metrih v težkih razmerah, 231,0 točk pa jo je popeljalo vse do izvrstnega 5. mesta danes, znova je imela najboljšo oceno finalne serije. Pred njo je končala Klinec, ki je z 88 metri in 234,7 točkami v najslabših razmerah med vodilnimi tekmovalkami po prvi seriji na koncu za novimi stopničkami zoastala desetinko točke, za zmago samo 9 desetink! Po treh letih je bila najboljša Kreuzer z 88.5 metri v finalu in z 235,6 točkami, desetinko je zaostala peta po prvi seriji, Eva Pinkelnig z 90 metri in 235,5 točkami, tretja je bila Maruyama z 90.5 metri in 234,8 točkami, Althaus je padla na šesto mesto s 85.5 metri in 229,8 točkami. (SloSki)

(foto: GEPA)