Ema Klinec spet skočila na stopničke

-
0 77

Ema Klinec je v francoskem Premanonu drugič v tej sezoni skočila na oder za zmagovalke, potem ko je osvojila tretje mesto. Odlične so bile tudi Nika Križnar na 5., Urša Bogataj na 6. in Špela Rogelj na 12. mestu.

Francoski Premanon prvič gosti tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih za ženske. Skozi včerajšnje kvalifikacije se je uspelo prebiti petim Slovenkam, žal je bila prekratka le Maja Vtič, medtem ko je Ema Klinec z 91.5 metri postavila rekord naprave v Franciji. Odlično so naše orlice nastopile tudi danes. Po prvi seriji so bile Ema Klinec, Nika Križnar in Urša Bogataj razvrščene na mestih od 4. do 6.. Klinčeva je s 84.5 metri in 123,3 točkami zasedala četrto mesto in je za stopničkami zaostajala le za 0,9 točke, Križnarjeva je z naj daljavo serije, 87.5 metri zbrala 122,3 točk, Bogatajeva pa je z 82.5 metri zbrala 121,6 točk. Točke si je s 16. mestom zagotovila tudi Špela Rogelj, ki je pristala pri 80.5 metrih, zbrala pa je 110,5 točk. V finale se ni uspelo prebiti le mladi Jerneji Brecl s 74 metri in 96,2 točkami na 35. mestu.

Vodila je Japonka Sara Takanaši s 87.5 metri in 128,9 točkami pred Nemko Katharino Althaus, ki je skočila 84.5 metrov in zbrala 124,9 točk, tretja je bila Rusinja Lidija Iakovljeva s 84 metri in 124,2 točkami.

V finalni seriji je najprej svojo uvrstitev izboljšala Rogljeva, ki je z 81.5 metri in s skupno 220,4 točkami skočila na 12. mesto. Bogatajeva je s 87 metri prav tako prevzela vodstvo, potem ko je zbrala 235,4 točk, a že takoj jo je prehitela Križnarjeva s 85.5 metri in 239,9 točkami. Za trojno slovensko vodstvo je poskrbela Klinčeva z daljavo dneva, 88.5 metri in 247,5 točkami. Daljava je bila prevelik izziv za Iakovljevo, ki je skočila 85.5 metrov in je zbrala 241,2 točk, ter je tako razbila trojno slovensko vodstvo. Sledil je izjemen skok Althausove, kar 94.5 metrov je skočila in z 260,3 točkami resno napovedala drugo zaporedno zmago v tej sezoni. Takanašijeva s 85 metri res ni mogla premagati Nemke, je pa z 250,7 točkami vse ostale, tako da je Klinčeva znova končala na tretjem mestu, Križnarjeva je bila peta, Bogatajeva pa mesto za njo.

Jutri bo v Premanonu še ena tekma, zadnja v tem koledarskem letu. (foto: GEPA)