petek, 29 marca, 2024
DomaŠportEP ODBOJKA: DESETA ZAKLJUČNA ŽOGA SLOVENIJE ZA FINALE Z ITALIJO!

EP ODBOJKA: DESETA ZAKLJUČNA ŽOGA SLOVENIJE ZA FINALE Z ITALIJO!

Kakšna drama, kako napeto, lepota športa dveh vrhunskih reprezentanc in odlična igra naših odbojkarjev, ki so se uvrstili v veliki finale evropskega prvenstva. Slovenski odbojkarji so v polfinalu premagali svetovne prvake, Poljake, gostitelje prvenstva s 3:1. Maratonska tekma, prestiž slovenskega športa, ki navdušuje, bogati življenje. Slovenci so osvojili najmanj srebro, ampak v nedeljo je še finale, ki bo ob 20.30 uri. Slovenci se bodo še drugič na tem prvenstvu pomerili z Italijo. V skupinskem predtekmovanju so Italijani premagali Slovence. Italijani so v drugem polfinalnem obračunu premagali Srbe.

V polni dvorani Poljakov, približno 11 tisoč, je tudi okoli 300 slovenskih navijačev. Prvi niz so dobili Poljaki s 25:17. Drugi, maratonski niz, je dobila Slovenija z 32:30. V tretjem nizu so Slovenci povsem zmleli Poljake in ga dobili s 25:16 in v nizih povedli z 2:1. Četrti niz se je začel s pobudo in vodstvom naših odbojkarjev, a so se kasneje Poljaki prebudili, vrnili v igro, izenačili in povedli. Vse do zadnjih zmagovalnih točk je bilo izenačeno. In Slovenci so imeli kar deset zaključnih žog in prav deseta je zapečatila usodo oz. za zmago Slovencev, ki so se še tretjič uvrstili v veliki finale (37:35). Tam se bodo jutri pomeril z zmagovalcem drugega polfinalnega obračuna med Srbijo in Italijo.

Četrti niz:

• Tonček Štern je ob deseti zaključni žogi Slovenije udaril za zmago. Je tokrat res? JEEE. BRAVO FANTJE. ZMAGA ZA SLOVENIJO S 37:35 V ČETRTEM NIZU!
  • Poljaki z žogo v avt po dolgi točki in Slovenci s šesto zaključno žogo
  • Tine Urnaut in še en video pregled za slovensko zmago. Poljaki spet do točke za izenačenje na 31.
  • A Štern odlično za novo zmago 31:30- Gremo Slovenija
  • Čebulj še enkrat za zmago Slovenije, a žoga ni šla čez mrežo. Izenačenje na 30
  • Klemen Čebulj do novega vodstva za tretjo zaključno žogo 29:28 in blok Čebulja. Video je pokazal dotik Slovenije. Izenačenje.
  • Kozamernik na servisu, žoga v mrežo, izenačenje na 28
  • Čebulj do nove točke za drugo zaključno žogo tekme!
  • Poljaki vodijo s 23:21
  • a v naslednjem napadu je Leon servis poslal v avt (22:21)
  • Štern na servisu, napada Leon, a žoga tik na črto. Ob videu se je žoga dotaknila črte.
  • Kurek s servisom v mrežo (20:21)
  • drugi servis Šketa žal v mrežo. Vodstvo Poljakov z 20:19. Tudi naslednji napad se našim odbojkarjem ni izšel. Poljaki vodijo z 21:19
  • na servisu Šket, ki je dosegel as in izenačenje na 19
  • a Ropret Kozamernika pošilja na mrežo in spet samo točka zaostanka Slovencev (19:18)
  • izenačenje se ni izšlo in Poljaki vodijo z 19:17
  • Urnaut na servisu, Kozamernik zaključuje za le točko zaostanka za Poljaki (18:17)

• Poljaki do nove točke, vodstvo Slovenije s 24:16
  • Tonček Štern za zaključno žogo v tretjem nizu. Šket na servisu. Točka za Poljake (24:15)
  • vodstvo Slovenije s 23:14
  • Urnaut do nove točke za Slovenijo
  • preverjanje točke, brez dotika in nova točka za Poljake, ki so izid znižali na 12:18, a je Urnaut že v novem napadu vrnil prednost Slovenije na sedem točk 19:12. Kasneje še ena točka za vodstvo Slovenije na 20:12 in Urnaut še za vodstvo za 21:12
  • Slovenci spet vodijo za plus osem (18:10)
  • vodstvo Slovenije s 8:3
  • Tretji niz se je začel z vodstvom Poljakov z 1:0, a so Slovenci obrnili izid v svojo korist s 3:1 in s 5:2.

Tudi drugi niz se je začel izenačeno. Potem so Slovenci ušli za tri točke (6:3). V nadaljevanju so Slovenci imeli prednost treh točk vse do 19:16. A so Poljaki izenačili na 20:20 in povedli z 21:20. Sledilo je izenačenje na 22:22. Spet vodijo Poljaki s 23:22 in so povedli do zaključne žoge v drugem nizu. A je bila žoga ob servisu v avtu (24:23). Slovenci so izenačili na izenačenje na 24. Pajenk je nato serviral, žoga v avtu. Spet izenačenje na 25. Servis Ropreta in blok Kozamernika in prva zaključna žoga za Slovenijo (26:25). Na servisu Ropret. Žoga v avt, izenačenje. Štern do druge zaključne žoge. Urnaut na servisu in žoga spet v avt. Izenačenje. Poljaki so povedli z 28:27, druga zaključna žoga za Poljake. Štern do novega izenačenja na 28. Kozamernik na servisu. A Poljaki do nove točke in v vodstvu. Imajo tretjo zaključno žogo. Spet izenačenje (29). Na servisu Štern. In spet vodstvo za Poljake s 30:29. Leon s servisom v avt in izenačenje na 30. Čebulj je serviral in as za novo zaključno žogo Slovenije v drugem nizu (31:30). In Štern je zaključil za drugi niz Slovencev z 32:30!

Tekma se je začela z vodstvom Slovenije z 2:0. Vse do 7:7 je bilo izenačeni, na kar so Poljaki pobegnili za pet točk. Kasneje so se Slovenci približali, a Poljaki držijo varno razliko vsaj 4 točk (18:14). Proti zaključku prvega niza so Poljaki spet odlično servirali in pobegnili za 7 točk (23:15). Prvi niz so dobili Poljaki s 25:17.