torek, 23 aprila, 2024
DomaŠportEP ROKOMET: Slovenija se je sama pokopala

EP ROKOMET: Slovenija se je sama pokopala

Slovenski rokometaši so se v zadnji tekmi za napredovanje evropskega prvenstva v Debrecenu pomerili še s Črno goro. A naši rokometaši so izgubili z 32:33, čeprav so imeli veliko priložnosti za zmago in napredovanje. Slovenci so v napadu igrali dobro, a v obrambi je bilo preveč lukenj. V zadnjih minutah so Slovenci zapravili še tri sedemetrovke, uspešen je bil vratar Simić.

Precej izenačena igra je bila že v prvem polčasu, a so si naši rokometaši ob polčasu le priigrali tri gole prednosti (19:16). V drugem polčasu se je Črnogorcem v 40. minuti spet uspelo približati na gol zaostanka. A so Slovenci spet odlepili na tri razlike. Vendar ne za dolgo. V 49. minuti se je Črna gora spet približala le na gol razlike (27:28), potem pa z igralcem manj izenačila na 28:28. Tudi sedem minut je bil izenačen izid 30:30. V 56. minuti pa so Črnogorci povedli z 32:31. Črnogorci so imeli priložnost, da dve minuti pred koncem povedejo za dva gola, a so Slovenci izenačili. A v naslednjem napadu so Črnogorci spet povedli in zmagali s 33:32

V slovenskih vratih je dobro branil Urh Kastelic, ki pa je dosegel tudi dva gola!