EP: Slovenci odpravili Islandce s 30:27

-
0 122

Začel se je drugi del evropskega rokometnega prvenstva. Po polnem izkupičku naših fantov v skupinskem delu, so pričakovanja velika. Vendar noben nasprotnik ni lahek. Slovenski rokometaši so današnjo zmago nad Islandijo s 30:27  ubili dve muhi na en mah. Začetek tekme je bil zelo obetaven, saj so Slovenci povedli s 7:2, potem pa so Islandci prevzeli pobudo in tudi izenačili. Slovenci več kot 4 minute niso dosegli gola. Naši so zgrešili tudi dve sedemetrovki, a v zadnji sekundi prvega polčasa zadeli za vodstvo v prvem polčasu s 15:14. V drugem polčasu pa nadaljevanje odlične igre naših, ki vodstva niso izpustili. Vrhunske obrambe vratarja Ferlina. Bravo.

Slovenci so tako naredili velik korak proti polfinalu in za nameček premagali neposrednega tekmeca v boju za olimpijske igre.