sreda, 8 maja, 2024
DomaŠportEP ROKOMET: Slovenija za uvod premagala S. Makedonijo

EP ROKOMET: Slovenija za uvod premagala S. Makedonijo

Na Madžarskem in Slovaškem se je začelo evropsko prvenstvo za rokometaše. Slovenija se je na prvi tekmi v madžarskem Debrecenu pomerila s Severno Makedonijo. Slovenci so prvo tekmo na prvenstvu dobili s 27:25. V svojem debitantskem nastopu je blestel vratar Jože Baznik, ki je zbral 11 obramb in bil razglašen za igralca tekme.

Začetek naših rokometašev je bil v krču, saj so Makedonci povedli s 3:0. V nadaljevanju pa so Slovenci prevzeli prevlado in povedli s 7:4. Vse do zadnjih minut prvega polčasa sta bili reprezentanci zelo izenačeni, a so v zaključku Slovenci polčas končali s prednostjo 13:10.

Tudi v nadaljevanju so Slovenci vodili (17:12), a so se Makedonci v 40. minuti približali le na gol razlike 19:18. V 46. minuti so Slovenci spet naredili razliko +3 (21:18). Zadnjih deset minut tekme je Slovenija vstopila s prednostjo 22:19. Zadnjih sedem minut so se Makedonci spet približali le na gol razlike 22:23. Pet minut pred koncem je Slovenija spet povedla za tri (25:22). Dve minuti pred koncem so se Makedonci približali na 2 gola zaostanka 24:26. 18 sekund pred koncem je Slovenija vodila 27:25, to je bil tudi končni izid tekme.