petek, 29 marca, 2024
DomaŠportFOTO: Lanišek s petega na drugo mesto

Tudi drugo tekmo svetovnega pokala v Titisee-Neustadtu je dobil domačin Karl Geiger pred Anžetom Laniškom, med deseterico znova še dva Slovenca.

Po prvi seriji druge tekme smučarskih skakalcev v nemškem Titisee-Neustadtu je bil najboljši Slovenec znova Anže Lanišek, ki je s 132.5 metri in 130,5 točkami zasedal visoko 5. mesto. Takoj za njim je bil z enako daljavo in s 127,3 točkami Lovro Kos, Cene Prevc je bil deseti, skočil je 129 metrov in zbral 123,4 točk. Timi Zajc je zasedal 13. mesto s 129.5 metri in 121,8 točkami, Peter Prevc je bil s 126 metri in 117,5 točkami na 17. mestu, Žiga Jelar pa je do novih točk skočil s 122 metri in 113,0 točkami na 23. mestu.

Po prvi seriji je vodil Japonec Rjoju Kobajaši s 135 metri in 135,3 točkami pred domačinom Markusom Eisenbichlerjem, ki je ob enaki daljavi zbral 133,0 točk, tretji je bil Avstrijec Jan Hörl s 133.5 metri in 131,9 točkami, pred Laniškom je bil še vodilni v skupnem seštevku, Karl Geiger s 131 metri in 131,6 točkami.

Žal zaradi tehničnih težav v finalni seriji ni nastopil Jelar, ki je tako končal na 30. mestu. Odličen skok je v finalu uspel Petru, odneslo ga je kar do 140 metrov, 256,1 točk pa ga je popeljalo vse do 8. mesta na današnji tekmi. Kar nekaj časa je bil na prvem mestu v finalu tudi Zajc s 137 metri in 260,1 točkami, kar je zadostovalo za odlično 6. mesto danes. Žal se finalni skok ni najbolj posrečil Cenetu, ki je pristal pri 128 metrih, 243,4 točk pa ga je potisnilo na končno 17. mesto.

V igri desetink je Kos s 132.5 metri in 252,6 točkami padel na končno 12. mesto, a denimo le slabih pet točk za sedmim Granerudom. Lanišek je na finalni skok moral malce čakati, znižali so tudi zaletno mesto, a vse to ga ni oviralo, da ne bi poletel kar 143 metrov! Z 280,5 točkami je za več kot 20 točk prehitel Zajca, ki je takrat še vedno vodil. Že takoj za njim je ugoden veter izkoristil tudi Geiger, ki je z nižjega zaletišča prav tako skočil 143 metrov in je zbral 282,7 točk. Hörl je nato pristal pri 130 metrih in je zaostal za Laniškom, tretje zaporedne posamične stopničke pa je Lanišku omogočil Eisenbichler s 134.5 metri in 275,3 točkami. Še enkrat več je v finalu popustil Kobajaši, 131.5 metrov in 269,9 točk pa je pomenilo četrto mesto na današnji tekmi, za Geigerjem, Laniškom in Eisenbichlerjem – takšen vrstni red je bil na prvih treh mestih že včeraj. (SloSki)