petek, 26 aprila, 2024
DomaŠportFOTO: ŠD Plavalček z odličnimi nastopi v Splitu

Minuli konec tedna je Split gostil Croatia Open 2023, tekmovanje v plavanju za invalide, ki šteje za svetovne pike po kriterijih Mednarodnega paralimpijskega komiteja. Gre za zelo pomembno tekmo, kjer so med drugim tudi paralimpijci lovili norme za nastope na svetovnem prvenstvu. Posebnost tega tekmovanja je tudi, da  plavalci v točkovanju oz. rezultatu niso razvrščeni po klasah invalidnosti sebi enakim, pač pa absolutno, po točkah IPC.

Člani Športnega društva Plavalček iz Krškega so nastopili odlično:
Še posebej je izstopal Tilen Mijoković , ki si  je priplaval dve bronasti kolajni na 50m in 100m prsno, 5. mesto na 100m prosto, dve 7. mesti na 50m prosto in 50m delfin in 8. mesto na 50m hrbtno.
Maj Režman je na 100m prsno je  osvojil 6. mesto, na 50m prsno 10. mesto, na 50m delfin pa je osvojil 13. mesto.
Miha Pavlič je  osvojil dve  7. mesti na 50m prsno in 100m prsno ter 13. mesto na 100m hrbtno.