petek, 29 marca, 2024
DomaŠportFOTO: Una Grubešič do dveh državnih naslovov

Sevničanka Una Grubešič, članica Teniške Akademije Gospod Ficko (GFTA) iz Krškega, že dalj časa opozarja nase in na svoje uspehe. Slednje je potrdila minuli petek z osvojenim dvojnim državnim naslovom na zimskem državnem teniškem prvenstvu za deklice in dečke do 12 let v Mariboru. V konkurenci deklic je bilo v žrebu 64 mest za deklice, Una pa je na poti do finala oddala le “skromnih” 5 iger. Odpor ji je nudila šele v finalu trenutno najbližja in edina resnejša konkurentka v Sloveniji, Sara Kovačevič iz Ljubljane, katero pa je potem v finalu premagala s rezultatom 2:6, 6:2, 6:2.

Una je trenutno v Sloveniji z velikim naskokom vodilna igralka v tej kategoriji in se bo pričela resneje spogledovati z mednarodno konkurenco do 12 in 14 let, da bo lahko obdržala visok nivo igre ter motivacijo za nadaljnje delo. Grubešičeva je s tem uspehom še povečala prednost na slovenski jakostni lestvici do 12 let in tako z velikim naskokom zaseda 1. mesto v državi. S tem je tudi že močneje utrdila svoj položaj v slovenski reprezentanci do 12 let, katero sestavljajo 3 najboljše igralke v državi, ki bodo v sezoni 2022 zastopale Slovenijo na mednarodnih tekmovanjih. S partnerko Saro Kovačevič, pa sta osvojili tudi naslov državnih prvakinj v konkurenci dvojic, kjer pa nista do osvojitve naslova oddale niti enega niza.