-
0 28

Rokometaši novomeške Krke so drevi v 7. krogu končnice v ligi za prvaka gostovali pri ekipi velenjskega Gorenja in zabeležili četrti poraz, medtem ko so Velenjčani prišli do svoje četrte točke. Tekma se je končala z 31:18 ( 17:10).

Dolenjci so tekmo začeli nekoliko v krču, saj so v 10. minuti tekme po zadetku Roka Ovnička že zaostajali za tri gole ( 6:3), ob tem pa naredili tudi nekaj nepotrebnih tehničnih napak, kar so gostitelji s pridom izkoristili, prevzeli pobudo in vodstvo do polovice prvega dela le še oplemenitili. Po zaostanku petih zadetkov v 18. minuti srečanja (11:6) je z minuto odmora reagiral Mirko Skoko, vendar se stanje na igrišču ni bistveno popravilo. Obramba, ki je krkaše krasila na preteklih tekmah je povsem zatajila, igra ni stekla niti v napadu. Do glavnega odmora se krkaši niso uspeli približati Velenjčanom, polčas so končali s sedmimi zadetki zaostanka (17:10). Drugi polčas so Novomeščani sicer začeli bolje, vendar so gostitelji kmalu zaustavili njihov nalet. V 39. minuti so krkaši zaostajali že za 11 golov, kar pa je bilo preveč, da bi bili sposobni pripraviti morebitno presenečenje. Tekmo so zasluženo slavili Velenjčani, ki so se tako z visoko zmago Krki oddolžili za poraz v 3. krogu končnice.

(FOTO: MRK KRKA)