četrtek, 25 aprila, 2024
DomaŠportGajser drugi na VN Portugalske

Gajser drugi na VN Portugalske

Na dirki za VN Portugalske, četrti preizkušnji letošnjega svetovnega prvenstva v motokrosu, je naš as Tim Gajser v prestižnem razredu MXGP osvojil skupno drugo mesto in s tem četrtič zapored v tej sezoni stopil na zmagovalni oder. Zmagal je Španec Jorge Prado. Gajser ostaja vodilni v skupnem seštevku. Pred drugim Pradom ima 21 točk prednosti. Naš drugi predstavnik – Jan Pancar –, ki tekmuje v razredu MX2, je bil skupno 13.

Gajser in Pancar sta z odličnima nastopoma na Iberskem polotoku na najboljši način povabila svoje navijače na Sloveniji najbližje prizorišče dirk svetovnega prvenstva v motokrosu – v italijanski Trentino. Najboljše motokrosiste sveta bomo na znameniti progi v Pietramurati lahko spremljali že prihodnji konec tedna. (AMZS)