četrtek, 25 aprila, 2024
DomaŠportGajser tretji, tretji tudi v skupnem seštevku

Gajser tretji, tretji tudi v skupnem seštevku

Na dvanajsti preizkušnji sezone svetovnega prvenstva v motokrosu, ki je bila danes v francoskem Lacapelle Marivalu, se je Tim Gajser v prestižnem razredu MXGP znova uvrstil na zmagovalni oder – šesto mesto v prvi in tretje v drugi vožnji sta mu prinesla skupno tretje mesto. V seštevku svetovnega prvenstva je sedaj tretji – pred njim sta Jeffrey Herlings in Romain Fevbre, ki sta bila v obeh današnjih vožnjah boljša od slovenskega šampiona.

Jan Pancar, ki tekmuje v razredu MX2, je bil v prvi vožnji 18., v drugi pa je zaradi okvare motorja odstopil.

Vnovič se je med ostro evropsko konkurenco v razredu EMX125 preizkušal tudi mladi slovenski up motokrosa Jaka Peklaj, član ekipe 62motosport, ki jo vodi Klemen Gerčar. Na prostem treningu je odpeljal zelo dobro in kazalo je, da bi se lahko prebil na dirko, nato pa je bil v kvalifikacijah prepočasen za uvrstitev med štirideseterico – zasedel je 44. mesto. (AMZS)