sobota, 20 aprila, 2024
DomaŠportKilde najhitrejši na Streifu

Kilde najhitrejši na Streifu

Prvi od dveh smukov na sloviti progi Streif v Kitzbühlu se je zelo uspešno končal za oba slovenska smučarja na startu. Miha Hrobat je bil 20., Martin Čater pa 22.

Najhitreje je s progo opravil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki je bil s številko 11 razred zase. Vso konkurenco je prehitel za 42 stotink in je za nagrado prejel 100.000€, kot je denarni sklad za vsakega zmagovalca na pokalu Lauberhorn. Najbolj se mu je približal izkušeni Francoz Johan Clarey, ki je pr 41. letih prišel do izjemnega uspeha. Ob njegovem prihodu v cilj so se razveselili prav vsi smučarji, ki Francozu izjemno privoščijo, žal pa je znova ostal brez prve zmage v karieri. Na tretjem mestu pa še eno francosko presenečenje, s številko 43 je izjemen podvig uspel Blaiseju Giezendannerju. (Sloski)