petek, 19 aprila, 2024
DomaŠportKlemenčičeva osma na SP v biatlonu

Klemenčičeva osma na SP v biatlonu

Z ženskim sprintom so se na svetovnem prvenstvu v biatlonu začeli nastopi posameznikov. V slovenskem taboru je z osmim mestom navdušila Polona Klemenčič. Do naslova svetovne prvakinje je z izjemnim tekom in vsemi desetimi zadetimi streli prišla domača junakinja Denise Herrman-Wick, ki je za samo dve sekundi prehitela Hano Öberg. Tretja je bila še ena Švedinja  Linn Person, ki je tudi zadela deset tarč in zaostala 26 sekund.

Posamične nastope v slovenskem taboru je v Oberhofu začela novinka v biatlonski eliti Anamarija Lampič.  Lampičeva je na težkih progah v Oberhofu tekaško trpela, saj še ni povsem okrevala po bolezni. Na strelišču je navdušila z nulo leže, stoje pa je morala v kar štiri kazenske kroge in sanj o vrhunski uvrstitvi je bilo konec. Za las je uspela ujeti zasledovalno tekmo na 58. mestu. Zato pa je nastop kariere uspel Poloni Klemenčič. Z ničlo na strelišču in skupno 18. časom teka je Klemenčičeva prišla do uspeha kariere, saj je sprint končala na izvrstnem osmem mestu. Z zaostankom manjšim od minute (+0:58,1) pa je poskrbela tudi za izvrstno izhodišče za nedeljsko zasledovanje. Njena sestrična Živa Klemenčič je s štirimi kazenskimi krogi (3,1) zasedla 88. mesto in tako ostala brez nedeljske tekme. (SloSki)

(foto: GEPA)