četrtek, 25 aprila, 2024
DomaŠportKošarkarji Krke slavili

Košarkarji Krke slavili

Za začetek vikenda so prvoligaši odigrali tri tekme 6. kola Lige Nova KBM. Po zanimivi tekmi v Novem mestu so Krkaši ostali neporaženi kljub dobremu začetku tekme s strani Nutrispoint Ilirije, Hopsi so v vznemirljivem srečanju po podaljšku premagali Rogaško, GGD Šenčur pa v Šentjurju domači ekipi ni dovolil, da pride do svoje prve zmage v sezoni.

LIGA NOVA KBM, 1. DEL TEKMOVANJA

KRKA : NUTRISPOINT ILIRIJA 90:80 (18:30, 28:18, 25:18, 19:14)
Krka: Arapović 4, Stipčević 33 (10:10), Kosi 6 (2:2), Stipaničev 4, Škedelj 2, Lapornik 24, Macura 5, Klobučar 12 (1:2).
Nutrispoint Ilirija: Cerkvenik 16 (3:3), Duščak 17 (0:1), Jurkovič 7 (3:3), Ciani 11 (7:7), Habot 16 (6:7), Kureš 7, Vončina 6 (1:3).

Košarkarji Krke tudi po derbiju 6. kola ostajajo edina neporažena ekipa v Ligi Nova KBM. Proti najprijetnejšemu presenečenju sezone, novincem v elitni druščini iz Ljubljane, so po dobri predstavi v drugem polčasu zmagali z 90:80. Nutrispoint Ilirija je doživela drugi poraz v sezoni, prvega po štirih zaporednih zmagah oziroma po dobrem mesecu in prvem krogu 2. oktobra, ko je doma izgubila s predstavnikom iz Šenčurja.

Zasedba Saše Dončića je dolgo časa ogrožala favorizirano Krko, na koncu pa so Novomeščani vendarle uveljavili svoje kvalitete in s serijo trojk zlomili odpor gostov. Ključni vlogi sta odigrala Rok Stipčević (5 podaj, trojke 7:16), ki je s 33 točkami postavil drugi najboljši točkovni izkupiček v novi sezoni Lige Nova KBM in prevzel vodstvo na lestvici strelcev (povprečje 20,6 točk), ter Luka Lapornik, ki je zbral 24 točk (trojke 6:12). Oba igralca sta imela na koncu statistični indeks 30, skupaj pa sta dosegla trinajst od sedemnajstih trojk Krke. Tako je Krka drugi polčas dobila s 43:32 in izničila prednost Nutrispointa Ilirije iz začetka druge četrtine 32:18. Pri gostih je Dan Duščak zbral 17 točk (trojke 5:13, 5 podaj), po šestnajst sta jih prispevala Miha Cerkvenik in Blaž Habot (6 skokov), enajst pa Saša Ciani (11 skokov).

Krka bo naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM igrala 16. novembra v Domžalah, Nutrispoint Ilirijo pa 13. novembra doma čaka obračun z ECE Triglavom.

(Foto: KK Krka)