Krka izgubila s Partizanom

0
147

Košarkarji Krke so se v 20. krogu Lige ABA pomerili z beograjskim Partizan in izgubili z 61:76.

Beograjčani so s 16 zmagami in štirimi porazi vodilni na lestvici, medtem ko ima Krka šest zmag in 14 porazov in je 10. Pred tremi meseci je v prvi tekmi v Beogradu Partizan slavil zmago s 102:80.

Liga ABA, 20. krog, 29.2.
Krka – Partizan 61:76
(15:25, 12:22, 11:11, 23:18)
Krka: Cosey 8 (6 as, 5 sk), Škedelj 6 (4 sk), Pašalić 9 (3 as), Đapa 16 (4 sk), Fifolt 2, Balažić 10, Jošilo 10 (6 sk, 3 as).

Krkaši, ki so odigrali brez poškodovanih Paola Marinellija in Ivana Ramljaka ter obolelega Luke Lapornika, so začeli v postavi Glenn Cosey, Miha Škedelj, Marko Jošilo, Jure Balažić in Dalibor Đapa. Sredi 4. minute so povedli z 8:4, nato pa so gostje z delnim izidom z delnim izidom 12:2 povedli s 16:10 in sredi 7. minute je prvo minuto odmora vzel Krkin trener Vladimir Anzulović. Ta ni zaustavila nalet Beograjčanov, ki so ob koncu 9. minute prišli do dvomestne prednosti (23:12). Sledila je še druga minuta odmora Krkašev, ob koncu prve četrtine pa je bilo 25-15 za goste. Krkaši so dobro začeli drugo četrtino in po delnem izidu 7:0 na začetku 14. minute prišli do zaostanka petih točk (22:27). Gostje so nato dosegli štiri zaporedne trojke (Jaramaz dve, Paige in Birčević) in povsem ušli našim košarkarjem. Do konca polčasa so si priborili že 20 točk prednosti (47:27).

Drugi polčas so s košem odprli gostje, potem pa sta trojki zadela Pašalić in Jošilo in pri 33:49 je sredi 25. minute minuto odmora vzel Partizan. Po njej so spet hitro prišli do prednosti, večje od 20 točk in po treh četrtinah vodili z 58:38. V zadnji četrtini so naši košarkarji le nekoliko omilili poraz.