petek, 29 marca, 2024
DomaŠportLanišek samo za Geigerjem

Lanišek samo za Geigerjem

Po prvi seriji prve tekme svetovnega pokala v nemškem Titisee-Neustadtu je bilo kar pet Slovencev med prvo osmerico, na koncu je na zmagovalnem odru končal Anže Lanišek.

Titisse-Neustadt je danes gostil prvo tekmo smučarskih skakalcev za točke svetovnega pokala. Slovenci so s posameznimi skoki že včeraj in danes v poskusni seriji napovedali lep vikend, a kaj takega, kar so predstavili v prvi seriji, smo si težko želeli. Vodil je s 134.5 metri in 142,0 točkami Anže Lanišek, drugi je bil domačin Karl Geiger s 132 metri in 138,4 točkami, tretji z daljavo serije Lovro Kos s 137.5 metri in 138,2 točkami. Sledil je Rjoju Kobajaši s 133 metri in 137,9 točkami, peti je bil Nemec Markus Eisenbichler s 132.5 metri in 135,7 točkami, sledili so Timi Zajc s 135.5 metri in 135,5 točkami na 6. mestu, Cene Prevc s 134 metri in 132,9 točkami na 7. mestu ter Peter Prevc s 130.5 metri in 131,5 točkami na osmem mestu! Po skoku Laniška so bili naši skakalci razvršečni na mestih od 1 do 5! V finale je zanesljivo skočil tudi Žiga Jelar s 126 metri in 121,0 točkami na 22. mestu.

V finalni seriji je bil s 133 metri najprej odličen Jelar, ki je z 253,4 točkami pridobil šest mest in je končal na 16. mestu. Peter s finalnim skokom ni bil najbolj navdušen, pristal je pri 127 metrih, z 258,1 točkami pa je zasedel končno 12. mesto. Zajc je v finalu s 122.5 metri izgubil največ, z 250,8 točkami je padel na 18. mesto. Cenetu je nato s 132 metri uspel boljši skok, 268,7 točk pa ga je popeljalo do končnega 6. mesta na tej tekmi. Tik za njim je s 132.5 metri in skupno 267,5 točkami končal Kos. Napad na stopničke je uspel Eisenbichlerju s 132 metri in 273,9 točkami. Najprej ga je premagal odlični Geiger s 141 metri in 288,3 točkami, Lanišek pa je na nove stopničke skočil s 134.5 metri ter 283,1 točkami na končnem izvrstnem drugem mestu. (SloSki)

(foto: GEPA)