nedelja, 28 aprila, 2024
DomaŠportLeja Glojnarič s svetovnim rekordom prvakinja EP. Še tri odličja za Slovenijo.

Leja Glojnarič s svetovnim rekordom prvakinja EP. Še tri odličja za Slovenijo.

Izjemen dan na evropskem prvenstvu gluhih za slovenski šport, ki ga gosti Poljska. Leja Glojnarič, atletinja Atletskega kluba Brežice, je s svetovnim rekordom (zbrala je kar 5085 točk) postala evropska prvakinja v mnogoboju! Slovensko slavje je s tretjim mestom dopolnila Radovljičanka Iris Breganski (4307), srebro je osvojila Ukrajinka Kateryna Potapenko (4788).

Leja Glojnarič pa je še pred zmagoslavjem v teku na 100m na visokih ovirah pritekla do srebrne medalje s časom 14.71.

Do odličja pa je prišel tudi tekač 29-letni Velenjčan Tadej Enci, ki je bil s časom 49.73 bronast v teku na 400 m. Enci je bil bronast na 400m na evropskem prvenstvu leta 2015, ko je tekmovanje takisto potekalo na Poljskem.

Prvenstva še ni konec: Leja bo do sobote tekmovala še v skoku v daljino in skoku v višino. Tadej Enci bo tekel na 400 metrov z ovirami, Iris Breganski pa se bo preizkusila v skoku v daljino, skoku v višino in teku na 200 metrov.

(foto: Šport invalidov/Drago Perko)