torek, 23 aprila, 2024
DomaŠportLIGA NOVA KBM: Krka z zmago v končnico z drugega mesta

LIGA NOVA KBM: Krka z zmago v končnico z drugega mesta

Košarkarji Krke so z zmago v Domžalah osvojili drugo mesto v ligi Nova KBM za prvaka, kar pomeni, da bodo imeli ob morebitni uvrstitvi v polfinale prednost domače dvorane. V četrtfinalu na dve zmagi, ki se bo začel v torek, 4. maja, in nadaljeval čez dva dni, se bodo Novomeščani, ki so redni del končali z izkupičkom 22-6 oziroma 6-4 v drugem delu, merili s Šentjurjem, Helios Suns (21-7/5-5) pa čaka Gorenjska gradbena družba Šenčur. Preostala četrtfinalna para sta Cedevita Olimpija – Hopsi Polzela in Rogaška – Terme Olimia Podčetrtek.

HELIOS SUNS : KRKA 54:76 (11:17, 17:16, 21:27, 5:16)
Helios Suns: Ferme 3, Bratec 9, Oman 2, Sekulović 6, Lorbek 1, Mahkovic 13, Vujasinović 3, Hirschmann 2, Kelly 15.
Krka: Stergar 2, Stipčević 11, Barič 7, Kosi 10, Škifić 8, Škedelj 2, Lapornik 26, Rebec 4, Vučetić 6.

Krka je do odločilne prednosti prišla z delnim izidom 18:2 na začetku drugega polčasa. Od izenačenega rezultata na 33 je imela v 25. minuti 16 točk prednosti.

Prvi strelec domačih je bil Reginald Kelly s 15 točkami, pri gostih pa je izstopal Luka Lapornik s 26 točkami (indeks 28) in z metom za tri točke 7:9. V delnem izidu 18:2 je Lapornik dosegel 14 točk in zadel štiri trojke. (KZS)