četrtek, 25 aprila, 2024
DomaŠportLjubljanski maraton z uspehom Dolenjcev

Ljubljanski maraton z uspehom Dolenjcev

Ernest Kibet Tarus je zmagovalec 25. ljubljanskega maratona, Kenijec je tekel 2:22:39. Drugi je bil Srb Marko Ranković (2:27:09), tretji pa Janez Mulej, ki je s časom 2:28:07 osvojil naslov slovenskega prvaka. Letošnji maraton so zaznamovali tudi odlični nastopi dolenjskih atletov. Pri ženskah je drugo mesto osvojila Novomeščanka Anja Fink (2:45:29), ki je s tem osvojila naslov slovenske prvakinje. Novomeščan Primož Kobe je zmagala v teku na 21 km, drugi je bil prav tako še en Novomeščan Jošt Žnidaršič in tretji Ribničan Tadej Osvald. Pri dekletih je na tej razdalji slavila Neja Krišnar.

Šentjernejčanka Klara Lukan je zmagala na 10 kilometrov, s časom 32 minut in 32 sekund je postavila nov državni rekord v cestnih tekih na tej razdalji.

(foto: FB Anja Fink)