LP: Oblakov Atletico odpravil Liverpool, Borussia PSG

0
68

Nadaljuje se nogometna Liga prvakov in nogometaši madridskega Atletica so na domačem stadionu v Madridu na prvi tekmi osmine finale presenetili branilce naslova, nogometaše Liverpoola. Z golom Saula Nigueza so slavili z 1:0.

Saul Niguez je že na začetku tekme, v 4. minuti, iz bližine zadel z desnico po strelu iz kota. V drugem polčasu so imeli redsi nekaj priložnosti za izenačenje, najlepši sta zapravila Mohamed Salah z glavo in kapetan Jordan Henderson, a je Jan Oblak ostal nepremagan. Obakrat je šla žoga mimo vrat.

Atletico je prikazal odlično obrambo predstavo, ki so bile že sicer zaščitni znak, odlika kluba.

V drugi tekmi je Borussia iz Dortmunda z 2:1 premagala PSG. Za nemško moštvo je bil dvakrat uspešen Haaland, v  69. in 77. minuti. Za pariški prestižni klub je gol dosegel Neymar, v 75. minuti tekme.