Najboljša para: Turk/Brodarič in Zupančič/Korelc

0
250

Na kegljiščih Portoval v Novem mestu in v Kanižarici je bilo odigrano kegljaško prvenstvo Območne tekmovalne skupnosti Dolenjske in Bele krajine v disciplini 2×120 metov dvojice. Na Portovalu je pri članih slavila dvojica Vodnjaka Sebastijan Turk in Mihael Brodarič samo s kegljem prednosti pred dvojico Bele krajine Robert Magdič in Martin Pezdirc, tretja pa sta bila Matej Šalamon in Robert Čelič iz Kočevja. Pri članicah sta v Kanižarici naslov osvojili Silva Zupančič in Renata Korelc iz Trebnjega pred klubskima kolegicama Katjo Šribar in Jasmino Mišič, tretji pa sta bili Anica Mohar in Damjana Jerman iz novomeškega Vodnjaka.

Prvi dve dvojici v obeh kategorijah sta se uvrstili na državno prvenstvo, ki bo 14. in 15.1.2023 v Radencih (člani) in Šoštanju (članice).

Končan jesenski del v slovenskih kegljaških ligah

S tekmami 9.kroga je končan jesenski del v slovenskih kegljaških državnih ligah. V 1.B ligi zahod za ženske so bile Krkašice proste in so po polovici prvenstva pristale na 2.mestu z enakim številom točk kot prvouvrščena Ograjca.  Trebanjke in Belokranjke so se na kegljišču Vodnjak v Novem mestu pomerile v lokalnem derbiju. Slavile so Trebanjke in jesenski del končale na 3.mestu z dvema točkama zaostanka za vodilnima ekipama, medtem ko so Belokranjke 4. s štirimi točkami zaostanka. Te štiri ekipe bodo spomladi lovile vstopnico za najvišji rang tekmovanja.

V moški 1.B ligi so Belokranjci tesno  izgubili v derbiju kroga v Kopru z Adrio in s štirimi točkami zaostanka za prvouvrščeno Ograjco zasedajo 3.mesto. Najboljši v gostujoči ekipi je bil Stanko Starešinič s 599 podrtimi keglji. Kočevarji se iz Medvod vračajo s porazom, kljub odlični igri Igorja Gričarja (605), Krka pa je doma izgubila s Pivko. Kočevarji so to jesen pristali na 7., Krka pa na 9.mestu.

V 2.ligi zahod je novomeški Vodnjak visoko premagal drugouvrščeno Slavijo Štojs in ostaja na 7.mestu prvenstvene lestvice, 6 točk za prvouvrščeno drugo ekipo Proteusa iz Postojne. Na tekmi se je še posebej izkazal Mark Bortek s 604 podrtimi keglji.

V 2.ligi vzhod je ekipi Brežic kljub porazu v Dravogradu uspelo obdržati prvo mesto in naslov jesenskih prvakov v tej ligi.

REZULTATI ŽENSKE

1.B LIGA ZAHOD Trebnje – Bela krajina 7:1 (3138:3029), Gorica – Kočevje 8:0 (3307:2962), Vodnjak – Adria 6:2 (3022:2947);

REZULTATI MOŠKI:

1.B LIGA ZAHOD Adria – Bela Krajina 5:3 (3449:3424), Hidro – Kočevje 6:2 (3440:3300), Krka – Pivka I 3:5 (3221:3288);

2.LIGA ZAHOD Vodnjak – Slavija Štojs 7:1 (3317:3196)

2.LIGA VZHOD Dravograd TRO – Brežice 6:2 (3442:3341)