petek, 29 marca, 2024
DomaŠportNapad na Pogačarja ni uspel

Napad na Pogačarja ni uspel

Končana je 11. etapa 108. Dirke po Franciji, s ciljem v Malaucenu, pri čemer je bilo treba dvakrat opraviti z mitskim Mont Ventouxom. Tadej Pogačar je tudi to etapo odpeljal odlično in ostaja še naprej prepričljivo na prvem mestu v skupnem seštevku. Etapo je dobil Van Aert. Tadej Pogačar je bil četrti. Slovenski šampion do vrha klanca ni uspel slediti Vingegaardu, ki je napadel in tako naredil dobre pol minute prednosti, a po več kot 20 km spustu proti cilju in hitrostjo tudi več kot 100 km/h, je Pogačar Vingegaarda v cilju prehitel.

Največ je na današnji etapi izgubil O’Connor, ki je zdrsnil na 5. mesto. Drugi za Pogačarjem je Uran, ki zaostaja 5 min in 18 sekund, tretji je Vingegaard. Zaostanek je 5 min in 32 sekund.